Jump to content (skip navigation)
 
 

Dlaczego YAMAHA ?

Od początku istnienia Szkoły Muzycznej YAMAHA, jej głównym założeniem jest otwarcie na nowoczesne metody dydaktyczne, opracowane w oparciu o najnowsze wyniki badań z zakresu biologii, socjologii i psychologii. Celem zajęć jest wykształcenie umiejętności nawiązywania dialogu z muzyką oraz przeżywanie i zrozumienie muzyki. Dotyczy to zarówno zajęć indywidualnych jak i grupowych.

Koncepcja programów oparta jest o filozofię kaizen – strategię małych kroków stających się wielkimi skokami, co motywuje do nauki.

Szkoły Muzyczne YAMAHA stwarzają wszystkim uczniom komfortowe warunki pracy poprzez:

aby sprzyjając własnemu rozwojowi zmierzyli się ze swoimi muzycznymi marzeniami i przeżywali radość płynącą z muzykowania.

Edukacja muzyczna…

 

Rewelacyjne programy edukacji muzycznej

Niewątpliwie to co wyróżnia nas spośród konkurencji to wspaniale opracowane, autorskie programy nauczania. Szkoła posiada rewelacyjne programy edukacji muzycznej zarówno dla małych dzieci jak i młodzieży i dorosłych. W naszej szkole miejsce dla siebie znajdzie zarówno niemowlak w wieku czterech miesięcy jak i dorosły, zapracowany tata, który chce zrelaksować się aktywnie muzykując na jakimś instrumencie. Nasze programy są opracowane przez międzynarodowe grono muzyków oraz pedagogów wyspecjalizowanych w dziedzinie edukacji muzycznej małych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Integralną częścią wszystkich programów nauczania są wspaaniałe materiały dydaktyczne - książki, ćwiczenia, płyty CD, przewodniki dla rodziców. Bez wątpienia jest to ogromny atut, którego nie mają inne tego typu placówki. Tylko u nas znajdziecie tak wspaniale opracowane programy i materiały dydaktyczne.  

Pełną ofertę programową szkoły znajdziecie Państwo TUTAJ.

Świetnie dobrana i wykwalifikowana kadra

Tak jak pisaliśmy już powyżej nasza szkoła to również grono wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Wszyscy z nich biorą  regularny udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych szkoleniach z zakresu pedagogiki prowadzenia zajęć. Wpływa to niewątpliwie na bardzo wysoką jakość naszych zajęć. Dzięki tak dokładnie wyselekcjonowanej kadrze rodzice wszystkich uczących się w naszej szkole  dzieci mogą być spokojni o muzyczny rozwój swoich pociech. Pozostawiacie Państwo swoje dzieci pod okiem ludzi dla których muzyka oraz nauczania jest pasją !

Nowoczesne wyposażenie szkoły

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Zielonej Górze wyposażona jest w najnowszej generacji instrumenty firmy YAMAHA. To bardzo ważne aby uczniowie odczuwali w trakcie nauki pełen komfort oraz przyjemność z gry. Posiadamy osiem kompletnie wyposażonych sal lekcyjnych . Dzięki temu uczniowie nie muszą przynosić na lekcję swoich instrumentów. Wszystko co niezbędne dostępne jest na miejscu.

Koncerty uczniów w filharmonii

Jednym z ważniejszych etapów w rozwoju nie tylko muzycznym każdego dziecka są prezentacje publiczne. Tradycją szkoły stały się już regularnie odbywające się w sali filharmonii zielonogórskiej koncerty uczniów. Nasi podopieczni mają okazję dwa razy w roku prezentować się na prawdziwej scenie, przy pełnej sali oraz w pełni profesjonalnej oprawie – oświetlenie, nagłośnienie. Koncerty są chwilami na które z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie oraz ich rodzice i znajomi ! Oczywiście poza czysto muzycznym aspektem koncertów w filharmonii występy na scenie świetnie wpływają na ogólny rozwój dzieci i młodzieży. Prezentacje publiczne oraz samo wyjście na scenę budują samoocene dziecka oraz poczucie własnej wartości.

TUTAJ znajdzieci Państwo galerię zdjęć z naszych koncertów.

Liczne udogodnienia dla rodziców

Staramy się mieć jak najlepszy kontakt ze wszystkimi rodzicami naszych uczniów. Poza stałym kontaktem osobistym lub telefonicznym z nauczycielem organizujemy regularne zebrania dla rodziców. Wszyscy rodzice oraz uczniowie mają również dostęp do dzienników elektronicznych. Rodzice mają tam pełen wgląd w materiał realizowany na zajęciach ich dzieci. Dzięki temu nauka w naszej szkole jest jeszcze bardziej efektywna i daje o wiele lepsze efekty. Poza tymi udogodnieniami szkoła posiad biuro, które  czynne jest codziennie od 14.00 do 21.00. W każdej chwili możecie Państwo do nas przyjść lub zadzwonić aby porozmawiać na każdy temat.

Pasja oraz pełne zaangażowanie

Prowadzenie firmy to nasza pasja, którą wspólnie z całym zespołem realizujemy z pełnym zaangażowaniem. Dla nas każdy uczeń oraz każdy rodzic jest bardzo ważny. To czyni naszą szkołę miejscem wyjątkowym. Dbamy o to aby każdy czuł się u nas komfortowo i dobrze. Dla nas nie ma nieważnych lub błahych problemów. Do wszystkiego podchodzimy z ogromną starannością i zawsze staramy się jak najlepiej pomóc.

Liczne nagrody oraz sukcesy

Największym sukcesem jaki udało nam się uzyskać przez wszystkie lata naszej działalności to kilkuset wspaniałych, zarażonych pasją do muzyki uczniów ! Poza tym niewątpliwym sukcesem szkoła otrzymała siedmiokrotnie tytuł Szkoła Roku , który przyznawany jest każdego roku  przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA. Poza tymi wyróżnieniami właściciel oraz dyrektor szkoły  - Wojciech Grabowski otrzymał tytuł Menager Roku. Jednym z ogromnych wyróżnień jest również tytuł przyznany nam przez Minsterstwo Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego -"Miejsce Odkrywania Talentów".

 

Zachęcamy więc do lepszego poznania szkoły oraz naszej oferty. Wszystkim zainteresowanym osobom proponujemy udział w bezpłatnej lekcji próbnej w dowolnym programie nauczania. To nic nie kosztuje a może okazać się wspaniałą przygodą z muzyką. Wszystkie szczegóły dotyczące lekcji próbnej znajdziecie pod tym linkiem DARMOWA LEKCJA PRÓBNA W SZKOLE YAMAHA.

 
Początek strony