Jump to content (skip navigation)
 
 

Nasza kadra

 

Orkiestra Szkoły Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze:

 

 Wojciech Grabowski - właściciel oraz dyrektor szkoły. Nauczyciel w programach : Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Ensamble Course, Play For Keeps, Keyboard. Seminarleader w systemie YAMAHA. 

Absolwent klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej w Katowicach i Dusseldorfie. Od 2004 roku wraz z żoną kieruje YSM w Zielonej Górze oraz zaprzyjaźnia małe dzieci, młodzież i ich rodziców z muzyką. Od 2007 roku, jako  Seminar Leader w systemie YAMAHA, prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w programie nauki gry na instrumentach klawiszowych. Jako muzyk współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Zielonogórska, Śląska Orkiestra Kameralna, NOSPR w Katowicach, Dortmunder Philharmoniker. Autor wielu publikacji oraz programów szkoleniowych. Pasjonat muzyki oraz sportu. Życiowy optymista. Uwielbia Mozarta, Beethovena, Chopina....... Queen. Muzyki słucha wszędzie a jego "drugie" życie to sport. Biega, gra w piłkę, jeździ na nartach, rolkach. Posiada certyfikat dla nauczycieli na poziomie Grade 5.

Kontakt: w.grabowski@grabowski-edukacja.pl

 


 Monika Grabowska - właściciel oraz dyrektor szkoły. Nauczyciel w programach: Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, Music Wonderland, Junior Music Course.  Seminarleader w systemie YAMAHA.

Studia muzyczne ukończyła na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wiolonczeli. Wspólnie z mężem prowadzi YSM w Zielonej Górze. Każdego tygodnia zaprasza najmłodszych i ich rodziców do wspólnej zabawy z muzyką. Od 2007 , jako Seminar Leader w systemie YAMAHA, prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w programach - Niemowlaki  w krainie dźwięków oraz Szkraby i muzyka. Prywatnie pełna energii, szczęśliwa żona oraz mama. W wolnych chwilach spaceruje po lesie oraz relaksuje się uprawiając jogę.

 

Kontakt: m.grabowska@grabowski-edukacja.pl

 

 


Roksana Broda  - dział pierwszego kontaktu z klientem.

Absolwentka Pedagogiki o specjalizacji Animacja Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie. W latach 2010-2019 współpracowała z Centrum Kultury w Żaganiu jako instruktor sekcji plastycznej. W wolnych chwilach tworzy rękodzieło. Lubi zwiedzanie miast i muzeów oraz górskie spacery. Ze Szkołą Muzyczną Yamaha związana od 2018 roku. 

 

 Kontakt: biuro@yamaha.zgora.pl

 

 

 

 


 

  Aleksandra Operchał - Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i muzyka

Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski na wydziale artystycznym - kierunek: wychowanie muzyczne oraz pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. W 2001 roku brała udział w projekcie Lausitzer Opernsommer śpiewając w operze "Diana oder der sich raechende Cupido" jako chórzystka. Wiele lat śpiewała także w żeńskim chórze Polirytmia, oraz w zespole wokalnym Vox Humana, z którymi zdobywała nagrody i wyróżnienia. Swój wolny czas poświęca bezdomnym zwierzakom jako wolontariusz zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Kontakt: a.operchal@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 


  Anna Kulczyk - Skrzypce, Niemowlaki w krainie dźwięków, Szkraby i muzyka

 

Anna Kulczyk – Absolwentka muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła również zielonogórską Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec. Poza pracą w Szkole Muzycznej Yamaha prowadzi muzykoterapię z dziećmi niepełnosprawnymi oraz zajęcia muzyczne w żłobkach i przedszkolach. Uwielbia pracę z dziećmi. Od najmłodszych lat przejawiała zamiłowanie do muzyki. Ceni w niej improwizację oraz zdolność do pobudzania wyobraźni.  Szanuje ciszę. W wolnym czasie zaczytuje się w książkach, gra w szachy oraz podejmuje różne wyzwania sportowe takie, jak m.in. morsowanie, runmageddon.

 

Kontakt: a.mikoda@grabowski-edukacja.pl

 


 Joanna Buśko-Schmidt - Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Step Fundamental Course,Keyboard

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu. Jako muzyk pracowała m.in. jako akompaniator baletu  w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.Posiada certyfikat dla nauczycieli na poziomie Grade 4.

Kontakt: j.busko@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 

 

 


 Anna Przybylska - Junior Music Course, Junior Extension Course, Keyboard

Absolwentka klasy akordeonu  Akademii Muzycznej w Poznaniu. Największą przyjemność i radość sprawia jej praca z najmłodszymi. Cały swój czas poświęca na pracę z dziećmi. Posiada certyfikat na poziomie Grade 5.

 

Kontakt: a.przybylska@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 

 


 Anna Michalewska - Kowalska  - Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i muzyka, Play for Keeps

 Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wydział Pedagogiczny, kierunek - wychowanie muzyczne. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. W czasie studiów pianistka kabaretu E.K.. Uwielbia pracę z maluchami. W wolnym czasie kibic snookera.

 

 

Kontakt: a.michalewska@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


 Urszula Jurkiewicz - Gitara klasyczna 

Absolwentka  Państwowej Szkoły Muzycznej  im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze.  Na swoim koncie ma wiele nagród na ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursach gitarowych.  W wolnym czasie gra na gitarze, udziela się w grupach kabaretowych oraz teatralnych. Obecnie studentka wydziału psychologii Uniwersytetu w Zielonej Górze.

 

Kontakt: u.jurkiewicz@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 


 Martyna Musiał - Skrzypce

Edukacje muzyczną rozpoczęła w PSM 1 stopnia  im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli w klasie skrzypiec Ryszarda Golińskiego, następnie kontynuowała w PSM 1 i 2 stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w klasie Leszka Kucharuka. Absolwentka wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. Brała udział w licznych projektach artystycznych grając muzykę zarówno klasyczną jak i rozrywkową. Praca z dziećmi oraz przekazywanie swojej wiedzy jej jest pasją stąd też już w trakcie studiów rozpoczęła pracę jako nauczyciel gry na skrzypcach, którą kontynuuje obecnie w naszej szkole. Swoje muzyczne pasje i umiejętności rozwija udzielając się w wielu muzycznych projektach oraz uczestnicząc w licznych kursach oraz szkoleniach z zakresu pedagogiki.

 

Konktakt: m.musial@grabowski-edukacja.pl

 


  Kinga Ostrowska - Wokal

Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna w Jazzie i Muzyce Estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Obecnie studentka Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Już podczas kształcenia na nyskiej uczelni zdobywała doświadczenie instruktora wokalnego, udzielając lekcji śpiewu oraz odbywając praktyki na stanowisku nauczyciela muzyki. Śpiewa, komponuje, gra na pianinie oraz na flecie poprzecznym. Zaangażowana w różnorodne projekty muzyczne, chętnie współpracuje z instrumentalistami. Uczestniczka wielu warsztatów muzycznych i artystycznych m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lesznie. Fascynuje się szeroko pojętą muzyką i jest otwarta na różnorodne gatunki stylistyczne. Największą radość czerpie ze słuchania oraz muzykowania na żywo , a także z poznawania tego co nowe.

Kontakt: k.ostrowska@grabowski-edukacja.pl

 

 


    Maksymilian Staniszewski  - Gitara basowa   

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie kontrabasu. Z muzyką ma do czynienia od 7. roku życia. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu jednocześnie poszerzając swoje zainteresowania o jazz i rozpoczynając grę na kontrabasie oraz gitarze basowej. Aktywny muzyk. Tworzy zarówno swoje projekty jak i udziela się gościnnie w wielu składach. Komponuje, aranżuje, nagrywa. Jego koncertów oraz nagrań można posłuchać na autorskim kanale Youtube.

 

 

 

 

 

   Kontakt: m.staniszewski@grabowski-edukacja.pl


 Wojciech Bagiński - Gitara elektryczna 
 

Gitarzysta, muzyk. Ciągle w drodze, wiecznie poszukujący. Studiował Filozofię na Uniwersytecie Zielonogórskim. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Zielonej Górze w klasie gitary klasycznej. Potem uczył się sam. W 2019 roku ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach gdzie kształcił się na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu - specjalność gitara jazzowa. Stypendysta  miasta  Zielona Góra  w dziedzinie muzyki.  Lider  zespołu Pewne Formy Białka, który swego czasu,  jak meteor rozświetlił zielonogórską  scenę muzyczną.

Kontakt: w.baginski@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 


Marek Wesołowski - Perkusja
 
Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Muzyk Old Friends Orchestra, Zbigniew Czwojda Orchestra, Hard Work Ensamble, The Conception, Morte Plays oraz Czas na Grass. Współpracował z takimi muzykami jak m.in. Ewa Bem, Lora Szafran, Ewa Uryga, Krzyszto Kiljański, Zbigniew Czwojda, Piotr Baron, Leszek Cichoński, Jerzy Szymaniuk, Piotr Wojtasik. Brał udział w nagraniach wielu płyt.
 
                        
Kontakt: m.wesolowski@grabowski-edukacja.pl
 
 
 
 
 
 
 
 


 
Aneta Szczuka - Wokal
 
Wokalistka, pedagog, muzyk, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka PSM 1 i 2 stopnia w klasie skrzypiec oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od wielu lat czynnie koncertuje na scenie w Polsce i za granicą. Poza pracą z dziećmi oraz młodzieżą jej pasją jest tworzenie muzyki. Zajmuje się całym procesem powstawania utworów - od kompozycji do nagrania wszystkich ścieżek instrumentalnych i wokalnych, aranżowania, produkcji muzycznej oraz tworzenia obrazu. Jej autorskich utworów można posłuchać na kanale YouTube.
Pani Aneta nieustannie rozwija swoje umiejętności pedagogiczne regularnie uczestnicząc w licznych kursach dla instruktorów wokalnych. Na jej lekcjach poznacie m.in.technikę wokalną mixu oraz lax vox.
Poza muzyką lubi tańczyć, tworzyć grafiki oraz malować. W przeszłości trenowała taniec towarzyski oraz nowoczesny.
 
 
Kontakt: a.szczuka@grabowski-edukacja.pl
 
 

 

 

 

 

 
Początek strony